Štafetový pohár

Dne 24. 4. se na Dobříši konal pro 1. stupeň štafetový pohár. Přesto, že je to moc pěkný běžecký závod s doplňkovými disciplínami, jako skok z místa a hod medicinbalem, bohužel se na Dobříš dostavily pouze 3 školy. Výhodou bylo, že již na začátku soutěže jsme měli medaili jistou 😊

Běžely se 3 štafety – 100 m třeťáci, 100 m páťáci a 200 m kombinace mladších a starších. Celkový součet 3 časů určoval umístění škol.

Páťáci byli zkušenější, předávky jim většinou vyšly, přesto nám chyběly 2 vteřiny na vítězství. Třeťáci na tom byli o něco hůře, bohužel došlo i k upuštění kolíku, přesto snaha se cení, bojovali až do konce. Doběhli s větší ztrátou na 3. místě, ale pro většinu z nich to bylo první seznámení se štafetou.

Poslední štafeta na 200 m byla kombinovaná z mladších a straších. Naše rychlejší štafeta doběhla opět druhá, tentokrát se ztrátou 7 vteřin.

Celkový součet časů 3 štafet pro nás nakonec znamenal celkové 2. místo, pouze o 1 vteřinu před místem 3!

V doplňkových disciplínách jsme také bodovali – u mladších chlapců zvítězil ve skoku do dálky z místa i hodu medicinbalem Matyáš Dědina, ve starších dívkách zvítězila skok Veronika Hradecká, která měla i druhý nejdelší hod.

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy!!!