Dej pozor, zajíci

Měsíc duben je ve školní družině věnován bezpečnosti v dopravě a pohybu na pozemních komunikacích. Napříč odděleními se děti seznamují s dopravními značkami, se zásadami bezpečného přecházení, s bezpečnou jízdou na kole, na koloběžce, in-linech a na dalších dopravních prostředcích, které jsou pro děti v dnešní době dostupné. Dozví se, jaká je povinná výbava jízdního kola, že cyklistická přilba je při jízdě na kole nutná a jak jsou důležité další ochranné prostředky při sportování na koloběžkách, jízdě na hoverboardech, skateboardech, longboardech….

Na procházce mohly určovat dopravní značky a díky rekonstrukci mostu poblíž školy se mohly seznámit i s několika ne příliš běžnými značkami a se zásadami pohybu v okolí stavby.

Program „Dej pozor, zajíci!“ je zpestřený o hraní her s dopravní tématikou, jakými jsou dopravní pexeso, hry Autoškola a Dopravní značky a také o naučná videa a výukovou PC hru. Rovněž v rámci výtvarné a pracovní činnosti děti tvoří semafory z roliček od toaletního papíru, malují dopravní značky a účastní se dalších aktivit.

I tento tématický týden se dětem líbil a se zájmem se zúčastnily všech připravených akcí.

Za školní družinu vychovatelka Jitka Kupková