Úspěšný týden našich sportovců

Ve dnech 9.–11. 5. se naše škola zúčastnila sportovních soutěží mezi školami a z každé soutěže si odvezla medailové umístění.

V úterý 9. 5. se konal plavecko-běžecký pohár. První stupeň plaval 50 m a běžel 500 m. Druhý stupeň plaval 100 m a běžel 1 km. Do boje jsme vyslali celkem 16 sportovců a sportovkyň.

• Zlatou medaili si vybojovali Míša Mašková, Tonda Stočes, Verča Hradecká a Honza Hradecký.
  • Pro stříbrnou medaili si doběhli Adam Stočes a Verča Landauerová.
  • Bronzová medaile připadla Michalu Skaličkovi, Nikole Schobelové a Kristýně Šindelářové.

Všichni umístění si zajistili účast v krajském kole.

Ve středu 10. 5. se konalo okresní kolo dopravní soutěže pro 5. třídy. Za naše družstvo soutěžili Andrea Vošahlíková, Verča Vostravská, Víťa Dědina a Denis Bostrol. Soutěžící museli složit vědomostní test, zvládnout jízdu zručnosti, poskytnout první pomoc a předvést pětiminutovou jízdu po dopravním hřišti. Nakonec si vybojovali krásné 3. místo.

Ve čtvrtek 11. 5. se uskutečnilo okresní kolo v atletickém čtyřboji pro 6. a 7. třídy. Závod se skládal z běhu na 60 m a 800 m, hodu krikeťákem a skoku do dálky či výšky. Naši kluci ve složení Jan Hradecký, Matěj Kopecký, Kuba Čapek, Kryštof Sedláček a Fanda Břeň obsadili 3. místo z 10 škol. 2. místo jim uniklo jen o 30 bodů.

Všem zúčastněným děkujeme za příkladnou sportovní reprezentaci školy a gratulujeme ke krásným umístěním!