Štafetový pohár

27. 4. jsme s dětmi z 1. stupně vyrazili na tradiční běžecký závod – štafetový pohár. Závodu se bohužel neúčastnilo mnoho škol, to však neznamená, že byl souboj o medailová umístění jednodušší. Celkem se běžely 3 štafety – první vyrazili na 8×100 m třeťáci (4 dívky a 4 chlapci). Vše vyšlo podle plánu a nakonec byli ze všech škol nejrychlejší. Starší štafeta složená ze čtvrťáků a páťáků se nenechala zahanbit, avšak proti Dobříšským jsme byli o poznání pomalejší. Druhé místo však bylo zaslouženě naše. Nakonec se běžela štafeta složená ze 4 mladších a 4 starších dětí, 8x200m. Rychlejší štafeta bojovala až do konce a byl to ohromně napínavý souboj, rozhodovalo se opravdu až v úplném cíli, kdy jsme bohužel o 2 metry skončili na 2. místě, opět za Dobříší. Po celkovém součtu časů všech 3 štafet jsme se nakonec umístili na krásném druhém místě, pouze o 1 vteřinu za vítězi. Závod doplnily 2 dobrovolné disciplíny – hod medicinbalem a skok z místa, a ani tam jsme se neztratili. Z dívek 3. tříd zvítězila Tereza Černá ve skoku z místa, Monika Kudweisová v hodu medicinbalem a ze starších chlapců zvítězil Antonín Stočes ve skoku do dálky.

Všechny děti dostaly minimálně jednu medaili (někteří si odvezli 3!), takže veliká spokojenost na všech stranách.

Dětem gratulace a poděkování za účast, příště se o vítězství popereme stejně dobře jako dnes!